Se afișează postările cu eticheta România. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta România. Afișați toate postările

miercuri, 13 octombrie 2010

Regulile polemicii civilizate


Regulile unei dezbateri

Un aspect pe care nu se pune accent in scoala este cum trebuie sa se desfasoare o dezbatere civilizata. Romanii, ca orice popor din Europa de Est, sunt experti in a argumenta pro şi contra, dar parca de prea putine ori o fac si in marginile impuse de bunul simt.


[1]
REGULILE POLEMICII CIVILIZATE stabilite de Universitatea din Oxford în 1890 
În orice polemică ştiinţifică, socială sau politică, discuţia trebuie să se rezume la schimbul de idei şi numai la acele idei care au contingenţă cu problema respectivă. 
Părţile aflate în polemică folosesc drept argument fie teorii ştiinţifice, fie fapte concrete din realitate care sunt relevante în ceea ce priveşte problema discutată. 
Părţile nu au dreptul să aducă în discuţie caracterul, temperamentul sau trecutul adversarului, deoarece acestea nici nu infirmă, nici nu confirmă validitatea ideilor pe care le susţine. 
Părtile nu au dreptul să pună în discuţie motivele care determină atitudinea ideatică a adversarului, deoarece se abate discuţia de la problema în sine. 
Etichetarea adversarului prin menţionarea şcolii de gândire, clasei sociale, organizaţiei profesionale sau partidului politic din care acesta face parte constituie o încălcare a regulilor polemicii şi dezvăluie slăbiciunea lipsei de argumente. 
Într-o polemică civilizată contează numai argumentele invocate de adversar ca persoană şi nu ca membru al unei şcoli sau organizaţii. Nu ai dreptate pentru că eşti gânditor materialist, patron sau laburist, ci numai dacă argumentele tale sunt convingătoare sau nu.

Ce trebuie sa intelegem de aici?

O polemica are limite. Limitele ar trebui, intotdeauna, sa fie la trecerea de la subiectul discutiei la persoanele implicate in discutie. Chiar daca un atac la persoana poate convinge audienta mai bine, el este in sine un mijloc incorect de a ne sustine punctul de vedere, si in alt context, cu alta audienta, ar putea sa nu mai aiba aceeasi forta de convingere.


[1] http://www.generatiaeuropeana.ro/home/article/ro/conduita/CARE_SUNT_REGULILE_DEZBATERII.html

duminică, 1 august 2010

Cod rutier biciclişti

Cod rutier pentru biciclisti

Conditiile tehnice minime pe care trebuie sa le indeplineasca bicicletele, mopedele, vehiculele cu tractiune animala si cele trase sau impinse cu mana
Art. 14. - In circulatia pe drumurile publice bicicleta trebuie sa fie:
a) prevazuta cu dispozitiv de franare eficace;
b) prevazuta cu un sistem adecvat, functional, de directie;
c) dotata cu sistem de avertizare sonora; se interzic echiparea si folosirea sistemelor de avertizare sonora specifice autovehiculelor;
d) echipata in fata cu lumina de culoare alba sau galbena, iar in spate cu lumina de culoare rosie si cu cel putin un dispozitiv fluorescent-reflectorizant, vizibil, de aceeasi culoare;
e) echipata cu elemente sau dispozitive care, in miscare, formeaza un cerc continuu, fluorescent- reflectorizante de culoare portocalie fixate pe spitele rotilor.
Art. 15. - Remorca atasata unei biciclete trebuie sa fie echipata, in partea din spate, cu un dispozitiv fluorescent- reflectorizant de culoare rosie, iar daca lumina din spate a bicicletei este obturata de remorca, aceasta trebuie sa fie echipata si cu o lumina de culoare rosie.

Utilizarea partii carosabile
Art. 100. - Vehiculele trebuie conduse numai pe drumurile, partile carosabile, benzile sau pistele stabilite pentru categoria din care fac parte. In cazul in care pe drumurile publice nu sunt amenajate benzi sau piste speciale pentru mopede, biciclete si celelalte vehicule fara motor, acestea pot fi conduse si pe acostament in sensul de mers, daca circulatia se poate face fara pericol.

Art. 142. - Se interzice oprirea voluntara a vehiculelor:
k) pe pistele obligatorii pentru pietoni si/sau biciclisti ori pe benzile rezervate unor anumite categorii de vehicule, semnalizate ca atare;

Reguli pentru alti participanti la trafic
1. Circulatia bicicletelor si a mopedelor
Art. 160. + (1) Bicicletele si mopedele, atunci cand circula pe drumul public, trebuie conduse numai pe un singur rand.
(2) Persoanele care nu poseda permis de conducere pot conduce mopede pe drumurile publice numai daca fac dovada ca au absolvit un curs de legislatie rutiera in cadrul unei unitati autorizate de pregatire a conducatorilor de autovehicule.
(3) Daca pe directia de deplasare exista o pista pentru biciclete, semnalizata ca atare, conducatorii vehiculelor prevazute la alin. (1) sunt obligati sa circule numai pe aceasta pista. Se interzice circulatia altor participanti la trafic pe pista pentru biciclete.
(4) Se recomanda ca, in circulatia pe drumurile publice, biciclistul sa poarte casca de protectie omologata.

Art. 161. - (1) Se interzice conducatorilor de biciclete sau de mopede:
a) sa circule pe sectoarele de drum semnalizate cu indicatorul avand semnificatia "Accesul interzis bicicletelor" ;
b) sa invete sa conduca biciclete sau mopede pe drumurile intens circulate;
c) sa circule pe trotuare, cu exceptia cazului cand pe acestea sunt amenajate piste speciale destinate lor;
d) sa circule fara a tine cel putin o mana pe ghidon si ambele picioare pe pedale;
e) sa circule in paralel, cu exceptia situatiilor cand participa la competitii sportive organizate;
f) sa circule in timp ce se afla sub influenta alcoolului, a produselor ori substantelor stupefiante sau a medicamentelor cu efecte similare acestora;
g) sa se tina de un vehicul aflat in mers ori sa fie remorcat de un alt vehicul sau impins ori tras de o persoana aflata intr-un vehicul;
h) sa transporte o alta persoana, cu exceptia copilului pana la 7 ani, numai daca vehiculul are montat in fata un suport special, precum si a situatiei cand vehiculul este construit si/sau echipat special pentru transportul altor persoane;
i) sa circule pe partea carosabila in aceeasi directie de mers, daca exista o cale laterala, o poteca sau un acostament practicabil, ce poate fi folosit;
j) sa transporte sau sa traga orice fel de obiecte care, prin volumul ori greutatea lor, stanjenesc sau pericliteaza conducerea vehiculului ori circulatia celorlalti participanti la trafic;
k) sa circule pe aleile din parcuri sau din gradini publice, cu exceptia cazurilor cand nu stanjenesc circulatia pietonilor;
l) sa circule pe timp de noapte sau cand vizibilitatea este redusa, fara sa indeplineasca conditiile prevazute la art. 14 si 16;
m) sa circule atunci cand partea carosabila este acoperita cu polei, gheata sau zapada;
n) sa circule cu defectiuni tehnice la sistemele de franare sau cu un vehicul care nu este prevazut cu avertizor sonor;
o) sa traverseze drumurile publice, pe trecerile destinate pietonilor, in timp ce se deplaseaza pe bicicleta sau pe moped;
p) sa circule pe alte benzi decat cea de langa bordura sau acostament, cu exceptia cazurilor in care, inainte de intersectie, trebuie sa se incadreze regulamentar pentru efectuarea virajului la stanga;
r) sa circule fara a purta imbracaminte cu elemente fluorescent-reflectorizante, de la lasarea serii pana in zorii zilei sau atunci cand vizibilitatea este redusa;
s) sa conduca vehiculul fara a mentine contactul rotilor cu solul.

(2) Pe timpul circulatiei pe drumurile publice, conducatorii de biciclete sunt obligati sa aiba asupra lor actul de identitate, iar conducatorii de mopede sunt obligati sa aiba, in plus, certificatul de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera si certificatul de inregistrare a vehiculului.

joi, 1 iulie 2010

miercuri, 26 mai 2010

Tehnici de bază în Parkour

*Franchissement / Underbar: saltul printr-un spaţiu îngust cu picioarele în faţă şi ajutat de mâini pentru stabilitate.
*Lache: Lacher înseamnă literal "a da drumul". Când atârni de un obstacol şi cazi ca să te prinzi de altul.
*Saut de Chat / Saltul pisicii / Kong: te lansezi, pui mâinile pe obstacol, aduci picioarele la piept dupa care împingi şi cu mâinile - în acest moment picioarele sunt încadrate de mâini şi trec printre ele pentru o aterizare pe cealaltă parte a obstacolului.
*Passe Muraille / Wall Climb: trecerea peste ziduri înalte sau obstacole similare.
*Roulade / Rostogolire: rostogolirea diagonal pe spate folosită pentru transferul de inerţie/energie din salturi.
*Saut de Bras / Săritura cu braţe / Cat Leap: aterizarea pe un obstacol în atârnat/ghemuit, mâinile apucă marginea şi astfel susţin întreg corpul.
*Saut de Detente / Săritura în lungime: saltul dintr-un loc în altul peste o distanţă.
*Saut de Fond / Săritura de fond: un salt undeva jos urmat de obicei de o rostogolire.
*Saut de Precision / Săritura de precizie: un salt de pe un obiect pe un altul îngust/mic.
*Tic Tac: împingi cu un picior pe un obstacol, de obicei un zid, pentru a putea trece peste alt obstacol.

joi, 6 mai 2010

Story of Stuff

De pe www.storyofstuff.com :

"


The Latest

Making it happen with your help!

Last week, I released a video appeal on Facebook and on our blog asking for our community’s financial support of The Story of Stuff Project. Our community (you!) has responded so generously to my appeal for support, with over 300 of you giving nearly $15,000 on-line! Thank you, THANK YOU! Together with the nearly $15,000 in pledges we've received off-line, we're well on our way to meeting our $100,000 goal.
As you know, we’ve always offered our films, curricula, study guides and other resources for free to anyone around the world who wants them.
That’s a big part of the reason our Project has been able to reach nearly 10 million people with a compelling message about the impact our production and consumption patterns are having on the planet and on each other.
If you meant to give last week but didn't get to it, will you please consider a contribution today to help us clear the $50,000 mark by this weekend?
For more info, please read more on our blog or visit our donation page and make a contribution. Thanks so much for your support!

"

Link pentru donaţie http://storyofstuff.force.com/donation .

Şi videoul http://www.youtube.com/watch?v=9GorqroigqM .

Cartare "Let's do it, Romania!"

Mai multe detalii pe http://www.letsdoitromania.ro/cartarea/

sâmbătă, 27 februarie 2010

Zgomot? Da, zgomot!


Zgomotul din Bucuresti

Bucurestiul, un oras zgomotos, nu? Poate cel mai zgomotos si agitat din Romania. Pe site-ul Primariei Municipiului Bucuresti [1] se gaseste o harta destul de detaliata cu nivelul zgomotului in diferite zone ale orasului.

"dB" este notatia pentru "decibel" si reprezinta o scara logaritmica de masura. In cazul nostru, masoara intensitatea sunetului.

Formula este: LdB = 20 * lg (A2/A1), unde:
lg este logaritm în baza 10
A2 intensitatea masurata a sunetului
A1 intensitatea de referinta.

Scara folosita in imaginile ce urmeaza este "dB(A)" si măsoară gradul de audabilitate, adica felul in care urechea umana ar "raspunde" la acel stimul sonor. O crestere cu un decibel reprezintă de fapt o crestere cu aproximativ 25%. Ca exemple: soapta are o intensitate de 20 dB, iar 140 dB (decolarea, în preajmă, a unui avion cu reacţie) reprezintă pragul durerii.
 
Acum, dupa ce am vazut harta Bucurestiului, urmeaza intrebarea fireasca: oare la cat zgomot e "legal" sa fie supus un locuitor al unui oras mare? Am ataşat mai jos un tabel in care sunt scrise limitele pe timp de zi si de noapte pentru anul 2012.

[2]


miercuri, 24 februarie 2010

Let's do it, Romania!

Zilele acestea am dat întâmplător de pagina de "cause" a proiectului "Let's do it, Romania!" de pe Facebook. Pe scurt, acest proiect vizează strângerea masivă a deşeurilor din România într-o singură zi de un număr foarte mare de voluntari (simplu, nu?). După ce am vizionat video-ul de pe prima pagină a site-ului oficial (http://www.letsdoitromania.ro) unde este prezentat cum s-a desfăşurat proiectul în ţara care a venit cu ideea, Estonia (http://www.youtube.com/watch?v=A5GryIDl0qY), mi-am dat seama că se poate totuşi şi în România!



Mesajul formulat pe prima pagină mi se pare că exprimă foarte clar atitudinea românului "civilizat" (aceea că nu "noi" suntem responsabili pentru mizeria făcută de "alţii"):

  "Doar pentru că te muţi cu 2 metri mai departe de o grămadă de gunoi când ieşi la picnic, asta nu înseamnă ca mizeria nu mai e acolo. Doar pentru că alegi să te uiţi în altă parte, asta nu înseamnă că în apele râului care îţi alimentează oraşul cu apă potabilă nu plutesc zeci de mii de PET-uri şi pungi. Doar pentru că nu fotografiezi şi munţii de gunoaie când pleci în vacanţă asta nu înseamnă că ei nu erau acolo."

Vă invit să aflaţi mai multe de pe site-ul oficial (http://www.letsdoitromania.ro), de pe pagina de Facebook (http://apps.facebook.com/causes/403155/49914637?m=f387a666) şi să fiţi la curent cu toate noutăţile pe Twitter (http://twitter.com/letsdoitro) ale proiectului.

   "Nu rata şansa de a-ţi schimba ţara!"